חשיבות הלעיסה

agla

agla

תזכורת קטנה על נושא מאוד חשוב! הלעיסה!
התהליך האכילה המזון נחתך עם השיניים הקידמיות ולאחר מכן נטחן עם השיניים הטוחנות. מזון אשר מגיעה לצידו האחורי של הלשון נבלע ברפלקס! הדבר נובע מכך שיש לסגור את הוושט לפני שהמזון יורד מטה, “פן יקדים קנה לוושט”. אז אם הבליעה היא ברפלקס מדוע צריך להקפיד על מודעות בזמן האכילה? בליעה של חלקי מזון גדולים מדי יכבידו על תהליך העיכול בהמשך המערכת. הם ישארו זמן רב בקיבה עד אשר יפורקו ומאחר ואין לנו קורקבן כמו לבעלי כנף, לא ניתן לטחון את המזון שוב מכנית. הפירוק בכיבה הוא באמצעות אנזימים וחומציות הקיבה. מכן שככל שנלעס טוב יותר, המזון יגיע מפורק ברמה הפיזית טוב יותר ותהליך העיכול יהיה מוצלח יותר.

מכאן שהדעת שלנו לא צריכה להיות מוסחת לעבודה או להתעסקויות אחרות בזמן האכילה. אנחנו צריכים לשים לב טוב מה מצב המזון ובמידה והוא גדול מדי, להרחיקו מפתח הבליעה לצורך לעיסה נוספת.  ורק כאשר הלעיסה הסתיימה, נאפשר לרפלקס הבליעה להוריד את ה”ביס” שפורק דיו.

עובדה מעניינת נוספת היא שניתן ורצוי לנשום בזמן הלעיסה! מאחר והוושט מנותק מהפה עד להפעלת הרפלקס, האוויר יכול לעבור מ/אל הריאות ולאפשר נשימה.

אז קחו לכם את זמן האכילה לזמן של פינוק. התיישבו במקום נוח. אני אישית מוצא שהכורסה מתחת לגפן שלי היא מקום מתאים. אני נהנה לעצום את עייני, ולמקד את המודעות שלי הן בנשימה והן בלעיסה. מעין מדיטציה, הרפיה של המוח מתהליכי החשיבה, המתח והעומס השוטף והתבוננות פנימה לתהליכים הכי בסיסיים לקיומינו. הלעיסה והנשימה.

מקווה שתרמתי לכם 🙂

שתף:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן העניינים

On Key

פוסטים משויכים

מה זה אנגיוממזה והקשר למחלת הסרטן

אנגיוגנזה (Angiogenesis, לפי מונחי האקדמיה ללשון העברית: התהוות כלי דם). תהליך טבעי שבו הגוף יוצר כלי דם חדשים. התהליך מתרחש באופן מחזורי אצל נשים בעת המחזור החודשי

כאבי מחזור

רבות סובלות משיבוש החיים הסדירים אחת לחודש, עקב כאבים בבטן התחתונה. הרחם נערך על ידי עיבוי רקמות לקבל הריון וכאשר זה אינו מגיע, ניתנת ההוראה

מגדלים ?
נשמח לשמוע מכם