מסתם אילאוצקלי

agla

agla

מרגישים לפעמים שהמערכת תקועה? 

אתם מקפידים לאכול מזון עשיר בסיבים, לשתות הרבה, לנוח, להימנע ממתח ובכל זאת משהו לא זורם? הכתבה הזאת יכולה לעניין אתכם.

ויקיפדיה

מסתם אילאוצקלי או מסתם בוהין (בשמו הלטיניValva ileocaecalis) הוא מסתם, עשוי קפלים קרומיים, השוכן בנקודת המעבר מהמעי הדק למעי הגס, ומונע חזרת מזון מעוכל למחצה מן המעי הגס אל המעי הדק.

נקרא לעיתים על שמו של הבוטנאי והאנטומאי השווייצרי גספר בוהין שתיאר אותו בספרו. ולעיתים מסתם טולפ על שם ניקולאס טולפ (אנ’) שתיאר אותו לראשונה.

 

מסתם זה הוא המעבר בין המעי הדק בו מתבצעת עיקר ספיגת המזון, אל המעי הגס, בו מסתיים תהליך העיכול. נוזלים ומינרלים נספגים והצואה מתגבש לתצורה המוכרת.

מחוויה אישית: פעילות מסתם זה עלולה לצאת מגדר הרגיל. ממצב שהוא “נתקע” וגורם לעצירות. מישוש של הבטן יכול לגלות חלק נוקשה (בצד ימין של הגוף, בין הטבור לעצם האגן – קרוב יותר לאגן). שימוש בקפאין גורם לפתיחתו וכפי הנראה נשאר פתוח ולכן הצואה יוצאת לא מגובשת. מה שגרם לי לחשוד בכך שהעיכול לא התבצע במלואו.

מצאתי את הסרטון הבא, בו ד”ר קינג מסביר על תופעות לוואי הנגרמות מפעילה לא תקינה של המסתם וכיצד ניתן בקלות לעסות אותו ולהחזירו למוטב.

וגם ניקולה אנרג’י מספר עליו

שתף:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן העניינים

On Key

פוסטים משויכים

כאבי מחזור

רבות סובלות משיבוש החיים הסדירים אחת לחודש, עקב כאבים בבטן התחתונה. הרחם נערך על ידי עיבוי רקמות לקבל הריון וכאשר זה אינו מגיע, ניתנת ההוראה

מגדלים ?
נשמח לשמוע מכם